
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Co łączyło z Grabowem Sydonię von Borg i księżnę Elżbietę Brunszwicką? Czy w Stoczni produkowano czekoladę i lokomotywy? Dzieje stoczni, przemysłu i kultury osobistej szczecinianek.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Czy można połączyć Toskanię z Pomorzem? Kilka słów o pejzażu i krajobrazie Europy i wizyta w Rzędzinach - rozdział Podróż na północ. Książka idealna na majówkową wyprawę do ogrodu Elizabeth von Arnim i nie tylko. Pozdrawiam wszystkich działkowców. Pamiętajcie o ogrodach.
.
.
.
.
.
C.D. Friedrich, najsłynniejszy niemiecki malarz pochodzący z Pomorza, mistrz krajobrazu romantycznego we wspaniałym eseju, który ukazuje dzieje XIX-wiecznego malarstwa pejzażowego od Karkonoszy aż po Rugię.
.
.
.
.
.
.
Niewidzialna Mapa Wrocławia Maciej Bończyka i Karola Krukowskiego to nietypowy przewodnik po stolicy Dolnego Śląska. Niewidomi mieszkańcy Wrocławia pokazują jak jaki im się miasto z dźwięków i hałasów: małpy w zoo, tramwaje na ulicach. Wystawa audio-wizualna fotografii i dźwięków z opisami w języku Braille'a, po polsku, angielsku i niemiecku. Odra Zoo w Polmozbycie.
.
.
.
.
Dla wszystkich, którym nieobojętne są sprawy zamkniętych stoczni, fabryk, interesujących się kulturą i reaktywowaniem przestrzeni poprzemysłowej. 40 numer kwartalnika Autoportret, którego wydawcą jest Małopolski Instytut Kultury jest właśnie dla nich.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz